С.Сейфуллин атындағы кітапханада дауылпаз ақын, батыр, жырау, күйші Махамбет Өтемісұлының 215 жылдығына арналған «Қайыспас қара нарды Махамбетім» атты жыр кеші өтті. Іс-шараға қонақ ретінде №1 орта мектебінің тарих пәнінің мұғалімі Құрманалиев Сәбит Айнұрұлы, С.Қожамқұлов атындағы музыкалы драма театрының әртісі, «Махамбет оқуларының» жүлдегері Каменов Жанболат қатысты. Іс-шара Махамбет Өтемісұлының Жәңгір ханды әшкерелеген көрінісімен ашылды.  Жыр кеші, өршіл рухты өнер кешінде ерлік пен елдіктің өшпес рухына айналған Махамбетке арналған ақындардың арнаулары оқылды. Шаруалар көтерілісінің басшысы, ереуіл атқа ер салып, егеулі найза қолға алып, қара қазан сары баланың қамы үшін қылыш сермеген батыр, дауылпаз ақынның батырлық пен ерлікті, елдік пен бірлікті, көтерілісті, соғысты жырлайтын өлеңдерін, толғау тектес жырларын, Исатайға арнаған өлеңдерін оқушылар нақышына келтіріп оқыса, «Исатайдың ақтабаны-ай», «Жұмыр қылыш» күйлерін күмбірлете орындады. Қазір өз қазағымызға өз ана тілін бұлдап өткізе алмай жатқан мына заманда, ұлттық намысын жоғалтқан, ұлттық санасын солғындатқан, сөйтіп қазақ атын болмаса жаттанып, өзгеленіп бара жатқан жігерсіз, жетесіз қандастарымызға өлі денеге де жан бітірер Махамбеттің қаһарлы жырлары аса керек-ақ.

• Қонақ - rsgold

Buy Cheap RS Gold at RS COUPON website,more RuneScape gold you purchase,more surprises you can get.Cheap RS Gold and Old School RS3 for sale.Instant delivery,always fullstock,24/7 live chat (English,French,German,Spanish),guarantee professional trade.

Short URL:

Сарыарқа газеті

Бір ел-бір кітап

«Бір ел – бір кітап – 2018» республикалық акциясы бойынша биыл үш кітап таңдап алынды.

Шәкәрім Құдайбердіұлының шығармалары,Немат Келімбетовтың «Үміт үзгім келмейді»және Бауыржан Момышұлының «Ұшқан ұя» кітаптары таңдап алынды.

Баршаңызды осы кітаптарды оқуға шақырамыз!

Біз әлеуметтік желіде

ЭКСПО 2017