13 мамыр күні Жамбыл Омаридің «Кетбұқа – жырау, аталық, қолбасшы» атты кітабы бойынша пікір алмасу өтті. «Сарыарқа» күйімен ашылған іс-шара, С.Қожамқұлов атындағы Жезқазған сазды-драма театрының артистері қойған «Кетбұқа» тарихи драмасымен жалғасты. Қ.И.Сәтбаев атындағы Қазақмыс корпорациясының музейі және С.Сейфуллин атындағы  кітапхана «АТАЛЫҚ БИ, ҰЛЫ ЖЫРАУ - КЕТБҰҚА» атты көрмесін ұйымдастырды.

Пікір алмасуға Бүкіров Төлеген Нұрмағанбетұлы «Қазақтың Кетбұқасы» қоғамдық бірлестігінің жетекшісі, Бөлен Хансейіт Ыбрахымұлы – Ө.А.Байқоңыров атындағы университетінің  оқытушысы, қалалық маслихат депутаты, Сембинова Ләззат Әбілқасымқызы  – тарихшы- археолог, Әуезов Ғабдол Жанділдәұлы - тарих  магистрі, Смағұлов Сәкен Жақияұлы – «Нұр Отан» партиясының «Қазақмыс» корпорация жанындағы Қарағанды филилалының өкілі т.б. қонақтар қатысып өз ойларымен, Кетбұқа жайлы мәліметтермен бөлісті.

Қазақтың  дәстүрлі 1000 күйі кітабына енген Кетбұғаның күйі: «Кетбұға» күйі тыңдалып, Сұлтанғали Ершат Жезқазған музыкалық колледжінің студентінің орындауындағы «Ақсақ құлан» күйі мен Қазақстанның еңбек сіңірген әртісі Ғалым Мұхамединнің  орындауындағы  «Сақ болғын» әні іс-шараның көркін аша түсті. Іс-шараны ОКЖ- сінің директоры Капкеева Шарипа Құрманқызы қорытындылады.

Load Previous Comments

Сарыарқа газеті

Бір ел-бір кітап

«Бір ел – бір кітап – 2018» республикалық акциясы бойынша биыл үш кітап таңдап алынды.

Шәкәрім Құдайбердіұлының шығармалары,Немат Келімбетовтың «Үміт үзгім келмейді»және Бауыржан Момышұлының «Ұшқан ұя» кітаптары таңдап алынды.

Баршаңызды осы кітаптарды оқуға шақырамыз!

Біз әлеуметтік желіде

ЭКСПО 2017