М .Әуезов атындағы кітапхана-филиалы «Мерей той» кітабы атты виртуалды көрме ұсынады. «Айман-Шолпан» — лиро-эпостық жырының жарық көргеніне биыл 125 жыл толып отыр.
   1896 жылы алғаш жазып алып, баспаға ұсынған – Жүсіпбек Шайхысыламұлы. 1910-1913 жылдары Қазан баспасынан жеке кітап болып басылып шықты. «Айман-Шолпан» — реалистік мәнерде шығарылған, аса көркем жырлардың бірі.1934 жылы Мұхтар Әуезов «Айман-Шолпан» жыры бойынша музыка драмасын жазды. Қазақтың мемлекеттік академиялық опера және балет театрының репертуарынан көп жылдар бойы түспей келді. 1960 жылдан драмалық театрлар сахналарында қойыла бастады. Бүгінде «Айман-Шолпан» кітабы МЕРЕЙ ТОЙ кітаптар қатарында КІТАП ОҚЫП,РУХАНИ БАЙ БОЛАЙЫҚ!